Murafölde - 2022. november 10., Csütörtök
#Homokkomárom #falubusz #Magyar Falu Program

A homokkomáromiakat is új falubusz szolgálja

A homokkomáromiakat is új falubusz szolgálja

(Fotó: Gergely Szilárd)

Új buszt kapott Homokkomárom falugondnoki szolgálata. Az új jármű nagyobb, korszerűbb és kényelmesebb is az elődjénél. Singula Ferencné polgármester elmondta, a buszt a Magyar Falu Programnak köszönhetően tudta megvásárolni a település.

- Tartaléklistáról kerültünk be a nyertes pályázók közé, a busz 15 millió forintba került. Nincs iskolánk, óvodánk, a jármű segítségével tudjuk megoldani a gyerekek szállítását, de emellett a buszt használjuk gyógyszerbeszerzéshez, bevásárláshoz, s ha kell, az időseket orvoshoz visszük vele - mondta Singula Ferencné.

A polgármester hozzátette, idén a Területi Operatív Programnak köszönhetően megújult az orvosi rendelőt is magában foglaló községház, tavaly pedig a Magyar Falu Programnak köszönhetően a zsigárdi részen lévő utat aszfaltozták le, illetve egy zártkerti útszakaszt is felújítottak, ami mellé vadkerítést is építettek.  A jövőben a falu zöld területeinek karbantartását segítő kommunális eszközökre szeretnének pályázni.

Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő rámutatott, egy közösség életében fontos esemény egy 15 millió forintos eszköz beszerzése, hiszen az segítséget jelent a helyben élők számára, és az életminőségüket javítja.

- A körzetemben több tucat buszt sikerült az elmúlt 3-3,5 évben nyertes pályázat révén átadni. Remélem, hogy jövőre számos hasonló, örömteli fejlesztésről tudunk beszámolni - mondta Cseresnyés Péter. 

Képgaléria


Még érdekes lehet ...


2023. január 25., Szerda

2023. január 23., Hétfő

Járda- és kemenceavatót, valamint hagyományőrző disznótort is tartottak Dobriban

Lépésről lépésre halad előre a település, tavaly tartották a megújított kultúrház avatóját, most pedig több ok is van az ünneplésre.


2023. január 01., Vasárnap

Mától nem kell megállni a magyar-horvát határon

A két ország ez alkalomból szervezett hivatalos ünnepségét Letenyénél tartották.


2022. december 28., Szerda

Okos karácsony Surdon

Csak a szennyvízvezeték lefektetése után aszfaltoztak le 3 útszakaszt a településen.


2022. december 23., Péntek

Horgászok, figyelem!

Két tavon is horgászati tilalom lép életbe december 24-én.


2022. december 20., Kedd

Évzáró haltelepítés a Kistolmácsi-víztározón

A tó halállománya 1000 kilogramm méretes, 1,5 kilogramm átlagsúlyú ponttyal és 250 kilogramm vegyes keszeggel gazdagodott.


2022. december 14., Szerda

Jövő héten kezdődik a Molnári-Murakeresztúr-Őrtilos kerékpárút építése

A beruházás várhatóan 2023 végére fejeződik be. 


2022. december 13., Kedd

Idősek karácsonyát tartottak Murarátkán

Az ehhez hasonló ünnepségeket az elmúlt években a világjárvány miatt el kellett halasztani.


2022. december 11., Vasárnap

Rőzsét gyűjteni csak gondosan, szépen...

Megváltoztak a rőzsegyűjtés szabályai


2022. december 08., Csütörtök

Részleges horgászati tilalom lesz Kistolmácson

Pótolják a tó halállományát, emiatt nem lehet majd ideiglenesen horgászni.

+