(Fotó: Gergely Szilárd)
Járda- és útszakaszok is megújultak Dobriban, ahol közösségi kemencét is építettek, amelyhez fedett pavilon is készült. A 22 milliós beruházáshoz 17 millió forintot nyert a település. Mindezek ünnepélyes avatóját a közelmúltban tartották, amikor a néhány éve, hagyományőrző szándékkal elindított közösségi disznóvágás is folytatódott.
Lógár Zoltán polgármester úgy fogalmazott, lépésről lépésre halad előre a település, tavaly tartották a megújított kultúrház avatóját, most pedig több ok is van az ünneplésre.
(Fotó: Gergely Szilárd)
- A kemence és a pavilon megépítéséhez a Magyar Falu Programban, a járda és útszakaszok megújításához pedig a Belügyminisztérium pályázatán nyertünk forrást - mondta a település polgármestere, aki szerint a hagyományőrző disznóvágás sikere annak is köszönhető, hogy minden korosztály kivette a részét a munkából. A falu apraja-nagyja szorgoskodott, az előkészületeket már napokkal korábban megkezdték, a helyi asszonyok rétest is nyújtottak a nagy napra.
Bene Csaba, a Zala Vármegyei Közgyűlés alelnöke arról beszélt, hogy a települések lakóinak ötleteit az önkormányzatok a vármegyei pályázatok segítségével is valóra válthatják, egy ilyen keretében készül már a Tornyiszentmiklóst Dobri érintésével Nagykanizsával összekötő kerékpárút terve is.
(Fotó: Gergely Szilárd)
Az eseményen Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő hangsúlyozta, a Dobriban megvalósult fejlesztések is igazolják, hogy a kormányzat által meghirdetett Magyar Falu Program keretében a falvakra fordított források jó helyre kerülnek. Kiemelte, a vidék Magyarországának fejlesztése – az elhibázott brüsszeli szankciók okozta infláció ellenére is folytatódik, igaz, az elmúlt években tapasztaltaknál valamennyivel kisebb forrást lehet most erre fordítani.
Bár még élvezhetjük a napsütést, de már rövidebbek a nappalok és a hétvégére az előrejelzés hűvösebb időt és esőt ígér.
Az értéktár alakításában, feltöltésében bárki részt vehet.
Közel félmilliárd forint jutott erre a szakaszra.
Josip Mrzljak nyugalmazott zágrábi püspök szentelte fel a Skotovich Miklós tiszteletére a murakeresztúri templomban elhelyezett márványtáblát.
A remek hangulat, a jó idő, a finom ételek, italok és a dél-zalai borok mind hozzájárultak ahhoz, hogy mindenki jól érezze magát a 18. Becsehelyi Szüreten vasárnap.
A hazaiak mellett horvát és szlovén gyűjtők is részt vettek az eseményen.
Harmadik alkalommal rendeztek falunapot Csömödérben a település védőszentje, Szűz Mária születésének ünnepéhez igazítva.
Szüreti ünnepséget tartottak Murarátkán.
A vadászat és a gasztronómia jegyében került megrendezésre az idei EszterFeszt.
A rendszer a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében 231,3 millió forintból 3897 méter hosszan újult meg.
Mindkét beruházáshoz a Magyar Falu Program pályázati kerete nyújtott támogatást.
Vezessen óvatosan!
A beruházás mintegy 1300 méteren közel 66 millió forintból valósult meg.
A település központjában található termelői piac ezután minden héten kedden és pénteken várja a vásárlókat.
Szombaton Újudvaron rendeztek falunapot és hazavárták a településről elszármazottakat is.
Három település - Csörnyeföld, Kerkaszentkirály, Muraszemenye - összefogásával szerveztek közös szüreti felvonulást a hétvégén.
Helyi és környékbeli kulturális csoportok is felléptek az eseményen, amelyen szó volt az elmúlt időszak fejlesztéseiről is.