A fotón balról Gelencsér István a parkhotel tulajdonosa, Nagy István agrárminiszter, Gazdag Attila és Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő (Fotó: Gergely Szilárd)
A hétvégén került sor Sormáson az István Parkhotelben a VI. Pannónia Párlatverseny és a II. Pyrus Master Kárpát-medencei Körtepálinka Verseny díjkiosztó gálaestjére. Az eseményt megelőzően avatták fel a rendezvényterem szomszédságában a Pálinkaházat, mely egyben bár, pálinka és oktató múzeum.
Köszöntőt mondott az avatón Gazdag Attila versenyigazgató, a Pannónia Pálinkakultúra Egyesület elnöke, Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő, aki arról beszélt, hogy az elmúlt időszakban kiváló eredmények születtek a pálinkaversenyeken abban a térségben, ahol a Parlament döntése után az első szabad főzést végezték. Emlékeztetett, hogy
Becsehelyen történt ez, ahol külön ünnepséget tartanak időnként erre emlékezve.
A Pálinkaház avatása után Balogh László, Nagykanizsa polgármestere és Nagy István agrárminiszter beszélt. A tárcavezető annak jelentőségéről szólt, hogy hosszú küzdelem után már szabadon főzhető a pálinka. A fogyasztás kultúrája is fejlődött, ma már a legelegánsabb helyeken a legelegánsabb ital tud lenni a pálinka.
Az idei párlatversenyre 3 országból 60-an neveztek összesen 534 pálinkával, ebből 107 kapott arany, 132 ezüst és 139 bronz minősítést.
A Nagykanizsa legjobb párlata díjat a nagykanizsai Rácz Zoltán nyerte el Irsai Olivér Törköly fajtával, a verseny legeredményesebb magánfőzője a nagykanizsai Kardos Ferenc lett. A Pannónia Párlatverseny legjobb párlata, a Pannónia Kincse 2024-ben Kardos Ferenc Orangered Kajszibarack párlata lett, a Pyrus Master körtepálinka verseny legjobbja pedig Rácz Zoltán árpával érő körtepárlata.
A díjakat Nagy István, Cseresnyés Péter, Balogh László és Gazdag Attila adták át a főzőkészítőknek.
A nyitásig folyamatosan zajlanak a karbantartási és előkészítési munkálatok, hogy a vendégeket rendezett környezet és biztonságos szolgáltatások várják a szezon kezdetén.
Tervszerűen halad a szentélymennyezet restaurálása.
A programot a Nemespátró Községért Közalapítvány szervezte, amely hagyományosan minden évben nyár elején rendez közösségi kirándulást a lakosság számára.
Szavazz te is a dél-zalai fotós képére a „Településed legszebb pontja” fotópályázaton!
A csaknem 1,4 milliárd forintos beruházás hét határ menti települést kapcsol össze, javítva a helyiek közlekedési lehetőségeit és erősítve a térség turisztikai vonzerejét.
A Szentpéterfölde kör lett az Év Kerékpárútja 2026 egyik győztese.
A korlát elsősorban az idősebbek és a mozgásukban korlátozottabb látogatók számára jelent segítséget, biztonságosabbá téve a lépcsőn való közlekedést a temetőbe érkezéskor.
Megjelentek a borvidéken a fitoplazmát terjesztő amerikai szőlőkabóca lárvái.
A polgármesterek és önkormányzati vezetők jelentős felelősséget viselnek, miközben gyakran korlátozott erőforrások mellett kell működtetniük településeiket.
Vizsgálat indult a szennyezés tisztázására.
Az iskolaépület korszerűsítése is folytatódik. A 2026-os program keretében elnyert 33 millió forintos támogatásból a nyári időszakban megújul az általános iskola homlokzata. A tervek szerint festésre és több külső elem felújítására is sor kerül.