Sport - 2021. július 08., Csütörtök
#Euro 2020 #Eb #Európa-bajnokság #foci #labdarúgás #Anglia #Dánia

Angol–olasz döntő lesz az Eb-n

Angol öröm Harry Kane gólja után a dánok elleni Eb-elődöntőben (Fotó: MTI/AP Pool/Laurence Griffith)

Az angol válogatott lesz az olasz csapat ellenfele a labdarúgó Európa-bajnokság fináléjában, miután a szerdai elődöntőben hosszabbítás után 2–1-re legyőzte a dán együttest a londoni Wembley Stadionban. A fináléra vasárnap 21 órától kerül sor, ugyancsak a Wembleyben.

Gareth Southgate szövetségi kapitány csapata tavaly októberben, a Nemzetek Ligájában találkozott legutóbb a dánokkal, akik akkor 1–0-ra győztek a Wembleyben Christian Eriksen büntetőből szerzett góljával. Az Internazionale középpályása ezúttal nem lépett pályára, mivel Dánia első csoportmérkőzésén szívleállás miatt összeesett a pályán, és a helyszínen újra kellett éleszteni, az angolok egy aláírt, névre szóló mezzel kívántak jobbulást Eriksennek. Kasper Hjulmand dán szövetségi kapitány tanítványai az első meccsükön történt sokkoló eset és vereség után magukra találtak, és eljutottak a legjobb négy közé. Az angolok hibátlan kapusteljesítménnyel, négy győzelemmel és egy döntetlennel jutottak az elődöntőig.

Enyhe angol mezőnyfölénnyel indult a találkozó, ám egy parádés lövés – a kontinensviadal első közvetlen szabadrúgásgólja – után először kaptak gólt a tornán, és így először kerültek hátrányba. Pickford – új angol csúcsot elérve – 721 perc után kapitulált a kapuban.

A dán vezető találat után érezhetően magasabb lett az iram, az angolok a kapott gól után ocsúdva támadásba lendültek, s bár Schmeichel bemutatott egy nagy bravúrt, a következő angol támadásnál már ő is tehetetlen volt: megszületett az Eb 11. öngólja. A szünetig nem esett újabb találat.

A fordulást követően hamar újabb Schmeichel-bravúrnál hördült fel a Wembley közönsége, és eztán is inkább a házigazda nyomott, bár mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, a rendes játékidő hajrája pedig inkább a dánoké volt.

A továbbjutás azonban nem dőlt el, a hosszabbításban pedig ismét az angolok kerültek fölénybe, akik annak ellenére futballoztak energikusabban, hogy egyet cseréltek a 90 perc során, míg a skandinávok ötöt változtattak a rendes játékidőben. Az extra ráadás során már frissített csapatán Gareth Southgate is, akinek irányításával az angol válogatott 2018-ban a világbajnokságon, egy évvel később pedig a Nemzetek Ligájában kapott ki az elődöntőben. Ezúttal nem torpantak meg ebben a szakaszban, mivel a nagy nyomásból büntető lett, amelyet Kane közvetve ugyan, de kihasznált.

Az utolsó 15 percre passzív játékra rendezkedtek be a házigazdák, míg a cseréi elfogytával, Jensen sérülése miatt emberhátrányban futballozó dán együttes nem tudott egyenlíteni. Így a megnyert 1966-os világbajnokság után 55 évvel ismét nagy torna fináléjába jutott Anglia, és készülhet első Eb-döntőjére.

(Forrás: M4 Sport)

Még érdekes lehet ...

2024. július 18., Csütörtök

Szombatról elhalasztották a Balaton-átúszást

Az 5,2 kilométeres Balaton-átúszás tervezett új időpontja vasárnap, de a végleges döntés csak péntek délben születik meg.

2024. július 11., Csütörtök

Balaton-átúszás - Már több mint 10 ezren neveztek

Néhány nappal a 42. Lidl Balaton-átúszás előtt meghaladta a 10 ezret a nevezők száma.

2024. június 30., Vasárnap

A helyek kétharmada már elkelt a Balaton-átúszásra

A július 20-án sorra kerülő, 42. Balaton-átúszásra több mint tízezer résztvevőt várnak a szervezők.

2024. június 26., Szerda

A kanizsai sakk csúcskategóriát képvisel Magyarországon

Tizenhatodik bajnoki címet ünnepelhettek.

Amerikai birkózók a Zsigmondy-csarnokban

A magyarok mindkét fogásnemben felülmúlták tengerentúli vendégeiket.

2024. június 24., Hétfő

Országúti kerékpárverseny Zalakaroson

A versenyzők a fürdővárosban és annak környékén tekertek.

2024. június 21., Péntek

Vitorlázó repülő program indul a nagykanizsai repülőtéren

A Nagykanizsai Vitorlázórepülő Szakosztály a 12-15 év közötti, repülés iránt érdeklődő gyermekeket várja.

2024. június 20., Csütörtök

Zalakaros: országúti kerékpáros verseny egész hétvégén

A verseny ideje alatt Zalakaros teljes területén és a környező falvakban a gépjárműforgalom időszakos és teljes lezárása is várható.