Kanizsa - 2023. december 22., Péntek
#Nagykanizsa #Balogh László #Bizzer András #kormányzati támogatás #fejlesztés

A források felhasználásáról

A források felhasználásáról

Bizzer András alpolgármester (balról) és Balogh László polgármester (Fotó: Zalakocka)

Városszerte befejeződtek az 588 millió forintos kormányzati támogatásból finanszírozott fejlesztések, Balogh László polgármester és Bizzer András alpolgármester a források felhasználását értékelte a minap megtartott sajtótájékoztatón. A két vezető komoly kritikát is megfogalmazott az egyfős közgyűlési többséggel rendelkező és ebbéli szerepében a döntésekért is felelős Éljen VárosuNK! Egyesülettel (ÉVE) szemben.

Mint azt Balogh László polgármester elmondta: befejeződtek azok a városszerte elvégzett fejlesztések, amelyek az 588 millió forintos kormányzati fejlesztési támogatásból valósultak meg.

– Ezt a fejlesztési támogatást immár 2,5 éve kaptuk a jelenlegi kormányzattól annak érdekében, hogy 100 százalékosan kompenzálva legyen a covid járvány első időszakában bevezetett, a kanizsai vállalkozásoknak is járó iparűzési adókedvezmény – emlékeztetett a városvezető. – Ezt a pénzt tehát nem vonta magához a kormányzat. Így nem igazak azok az állítások, miszerint az 588 millió forintos kormányzati fejlesztési támogatás valamiféle elvont pénz visszaadása lenne. Az igazság az, hogy az iparűzési adókedvezmény révén a kanizsai vállalkozásoknál maradt pénzügyi források 100 százalékosan kompenzálásra kerültek Nagykanizsa számára, így nem keletkezett adóbevételkiesés, nem úgy, ahogy azt az Éljen VárosuNK! Egyesület tagjai, például Horváth Jácint hazudta.

Balogh László hozzátette: sajnos azonban ezt a város számára megtérített pénzügyi kormányzati támogatást a közgyűlési többséggel rendelkező helyi baloldal folyamatos akadékoskodása és ellenkezése miatt csak több éves késéssel, idén kezdte el felhasználni az önkormányzat. Így a fejlesztések csak az utolsó pillanatban készülhettek el, hisz a támogatás elszámolásának határideje, egy korábbi hosszabbítást követően, idén év végében lett meghatározva.

És ez a késlekedés okozta azt, hogy bizonyos összeget – 142 millió forint – vissza is kell fizetni, mert a város nem teljesített határidőre.

Bizzer András alpolgármester szerint szégyen, hogy a kanizsai baloldal alkalmatlansága és hozzá nem értése miatt 142 millió forintot kell hamarosan visszafizetni az 588 millió forintos kormányzati fejlesztési támogatás kapcsán.

– Tehát ez a pénz el fog veszni a város számára, ami azért nagy probléma, mert ezt a pénzt nagyon sok hasznos kanizsai fejlesztésre vagy esetlegesen a most megvalósult fejlesztésekhez kapcsolódó plusz munkákra, illetve a munkák folytatására, kiterjesztésére lehetett volna fordítani – vélekedett az alpolgármester, aki szerint ennek egyetlen akadálya a helyi baloldal hibás döntései miatt előálló időhiány lett.

Annak érdekében, hogy mégis pozitívan lehessen zárni az évet, Bizzer András alpolgármester a megvalósult fejlesztések felsorolásába kezdett.

Mint összegezte: megvalósult a Garay utcai garázssor és a Bocskai utca csapadékvízének elvezetése. A Teleki utca és a Tavasz utca környékén okos zebra kialakítása, illetve a Balaton utcán is négy darab okos zebra került kiépítésre. Új gyalogos-átkelőhely létesült a Petőfi utca-Honvéd utca útcsatlakozásánál, közvilágítás kiépítésével. Szintén új gyalogos-átkelőhely létesítése valósult meg a Városkapu körút 14. és az autóbusz decentrum között, közvilágítás kiépítésével.

A Munkás utca 10. szám alatti társasháznál parkolóépítés, valamint ahhoz kapcsolódó gyalogjárdák épültek. A Szent Rókus utcában, a Vöröshegyi utcában, a Fáy András utcában járdafelújítás történt, míg az Iskola utcában, a Csónakázó-tó bejáratánál útfelújításra került sor. Emellett megújult az Attila óvoda villamos-hálózata, a Ligetvárosi óvoda tetőszerkezete, a  Medgyaszay Házban pedig a klímagép rekonstrukciója valósult meg, valamint elkészült a Petőfi utcai víztorony tetőfelújítása.

Még érdekes lehet ...


2024. május 24., Péntek

Drónia birodalma a Kanizsa Arénában

A drónok szerepéről esett szó a roadshow keretében.


2024. május 23., Csütörtök

Nem a kormány, hanem az ÉVE vérezteti ki Kanizsát

Ötszáz millió forint maradt a tavalyi költségvetésben.


Marakodás helyett gyarapodás

Lázár János: megépítjük a déli elkerülőt Kanizsán


Fergeteges gyereknap és légiparádé a kiskanizsai reptéren

A Legendák a levegőben csapatához társszervezőként csatlakozott a NagyON Kanizsa Egyesület.


2024. május 22., Szerda

Görbe tükör

A kormány pénzéből fejlesztett az ÉVE, mégis elhanyagolt Nagykanizsa.


2024. május 17., Péntek

A kórház gyermekosztályát támogatták

Fontos orvosi eszközöket vásárolhattak az országos jótékonysági vadászat során összegyűlt pénzből.


Hetven éve kezdte meg működését a kanizsai kórházban a pathológia

A boncolások mellett évente megközelítőleg 5-6 ezer szövettani vizsgálatot, 3-4 ezer citológiai vizsgálatot is végeznek.


Fertőtleníteni kell a Bolyai-iskolát

A Bólyai-iskolát kell fertőtleníteni.


2024. május 13., Hétfő

Bringás reggeli Kanizsán

Az országos megmozdulás részeként május 14-én (kedd) 07:00 és 08:30 között várják a kerékpárosokat az Erzsébet téren.


2024. május 11., Szombat

Megemlékezés a nagykanizsai katonahősről

Vitéz Szabadi Béla példa lehet a mai generáció előtt.


2024. május 10., Péntek

Hazugságokkal hergel az ÉVE

Radics Bálintot megdöbbentette az a fajta szélhámosság, amit az ÉVE megenged magának.


2024. május 09., Csütörtök

Deutsch Tamás lesz a vendég Kanizsán

Május 15-én folytatódik a NagyON Kanizsa Polgári Est sorozata.


Emléktáblát avatnak Nagykanizsán

A vitézek leszármazottai találkoznak.


2024. május 03., Péntek

Indul a Sörgyár utca aszfaltozása

Az útszakasz felújítása közel 11,5 millió forintba kerül.


Eltűnnek végre a kátyúk

Teljes hosszában megújul a Napsugár utca burkolata.


2024. április 30., Kedd

Hitelprogram a hazai kkv-szektor tagjainak

Radics Bálint, a Széchenyi Programiroda vezető tanácsadója ismertette az aktuális EU-s pályázati felhívásokat a kanizsai kamara rendezvényén.


Párbeszéd, közös felelősségvállalás

Lakossági fórumot tartottak Ligetvárosban.


NagyON MÁJUS!

Majális a Csótónál a NagyON Kanizsa jóvoltából.

#Nagykanizsa

Drónia birodalma a Kanizsa Arénában

Drónia birodalma a Kanizsa Arénában

2024. május 24. - Kanizsa

Marakodás helyett gyarapodás

Marakodás helyett gyarapodás

2024. május 23. - Kanizsa

Görbe tükör

Görbe tükör

2024. május 22. - Kanizsa

Megemlékezés a zsinagógában Kanizsán

Megemlékezés a zsinagógában Kanizsán

2024. május 20. - Kultúra

Nyitott szertárkapuk

Nyitott szertárkapuk

2024. május 18. - Kék hírek

A kórház gyermekosztályát támogatták

A kórház gyermekosztályát támogatták

2024. május 17. - Kanizsa

Fertőtleníteni kell a Bolyai-iskolát

Fertőtleníteni kell a Bolyai-iskolát

2024. május 17. - Kanizsa

+