A szalagot Győrfy Balázs és Cseresnyés Péter vágta át (Fotó: Cseresnyés Péter sajtófotó)
Felavatták a nemrég megújult Dózsa utcát Nemespátrón. A település egyik forgalmas utcáját az önkormányzat a Magyar Falu Program pályázatán nyert pénzből újíttatta fel, de helyi összefogással az elnyert támogatást kiegészítették, így hosszabb szakaszon lehet új burkolat.
A helyszínen Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő hangsúlyozta, a programnak köszönhetően a kistelepülések meg tudják valósítani azokat a céljaikat, amelyeket saját forrásból nem tudnának. A politikus kiemelte, a Magyar Falu Program hazai forrásból nyújt pályázati lehetőséget az ötezer főnél kisebb települések és az ott működő civil szervezetek számára. Az országgyűlési képviselő elmondta, választókerületében 81 kistelepülés kétmilliárd forintnyi beruházásra nyert pénzt a programon. Hozzátette, bölcsődék, óvodák épültek vagy újultak meg, utakat, járdákat újítottak fel vagy közösségi tereket tettek szebbé az önkormányzatok, ennek köszönhetően pedig erősödött a települések lélekmegtartó ereje.
A község polgármestere elmondta, a felújításra több mint 16 millió forintot nyert a település. Győrfy Balázs arról is beszélt, hogy az összeget a község és néhány vállalkozó kiegészítette, így összesen 200 méteren újult meg az út, és a veszélyesebb részen, 90 méter hosszan szalagkorlátot is építettek a szakemberek. A polgármester reméli, a jövőben is sikeresen pályáz majd az önkormányzat a programon.
A csapadékvíz elvezetését is megoldották a Magyar Falu Programon elnyert támogatásból.
A nemespátrói fejlesztésekkel kapcsolatban felröppent álhírekre reagált a Magyar Falu Program kormánybiztosa.
A 13 milliós gép a település kommunális munkái mellett az ott élők kertjében is jó szolgálatot tesz.
Az akció keretében idén 60 zalai család részesül 25.000 Ft értékű „kályhakész” tűzifa segélyben.
A járművet a Magyar Falu Program pályázatán nyerte a hagyományőrző egyesület.
Sormáson az önkormányzat és egy civil egyesület is pályázati forrásból fejlesztett.
Milliárdos turisztikai és mezőgazdasági fejlesztések előkészítése kezdődött a Mura-program részeként – jelentették be online sajtótájékoztatón.
A hulladékradar applikációval a Zalaerdő Zrt. is folyamatosan kapja a bejelentéseket az illegálisan lerakott hulladékokról.
A becsehelyi cég közel 320 millió forint támogatással bővítette baromfifeldolgozó kapacitását, illetve új hűtőházat is épített.
A Szentpéterföldei-tó és a Kistolmácsi-víztározó halállománya gyarapodik.
A termelők remélik, a járványhelyzet ellenére is a szokott helyükön tudják majd értékesíteni a fákat.
Az adomány a környékbeli gazdák jóvoltából került a gyermekek mindennapjait segítő szervezetekhez.
A nyitással megvárják a járványhelyzet végét.