Mihovics József, Cseresnyés Péter és Stricz Zoltán jegyző vágta át a szalagot (Fotó: Gergely Szilárd)
Megújult a tótszentmártoni Rákóczi utca egy része. A 400 méteres szakaszon korábban rossz volt a burkolat, esőzéskor pedig a csapadékvíz az út egyik oldalán az udvarokba is befolyt.
Mihovics József polgármester elmondta, csaknem 15 millió forintot nyert a település a Magyar Falu Program pályázatán, ennek köszönhetően 5 centiméter vastag aszfaltréteggel újult meg az út burkolata. A szakemberek 150 méteren folyókát is leraktak a csapadékvíz elevezetésére, továbbá mindkét oldalon 50 centiméter széles padkát is készítettek. Hozzátette, már évek óta szerették volna ezt a szakaszt felújítani, mert az útburkolat rossz állapotban volt, a vízelvezetés pedig csak az egyik oldalon volt megoldott.
Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő hangsúlyozta, a Magyar Falu Programnak az a célja, hogy fejlődjenek a kistelepülések, hogy olyan beruházások valósuljanak meg, amelyeket az önkormányzatok vagy a civil szervezetek saját erőből nem, vagy csak nagy nehézségek árán tudnának megvalósítani. A politikus kiemelte, eddig utak, járdák, közösségi terek, intézmények felújítására, falubuszok és egyéb eszközök beszerzésére lehetett pályázni, de 2021-ben a kormány 45 milliárd forintos keretet biztosít a program részeként a kisboltok támogatására.
Az országgyűlési képviselő jelezte, hamarosan megjelennek majd a korábbi célok szerinti pályázatok is, így a térségben idén mintegy 800 millió forintból valósulhatnak meg fejlesztések. Cseresnyés Péter hozzátette, választókörzetében eddig már több mint kétmilliárd forintot használhattak fel a program révén a falvak arra, hogy az ott élők életét, kényelmét és biztonságát javítsák.
Hőszigetelték az épületeket, kicserélték a nyílászárókat, napelemes rendszert építettek ki, valamint korszerűsítették a fűtést.
Horvát nemzetiségi napot tartottak a határközeli községben.
Befejeződött a becsehelyi templom felújítása. A munkálatok költségét 2,5 millió forint önkormányzati támogatásból, valamint 15 millió forint állami támogatásból fedezték.
A kukorica 94 százalékát, míg a napraforgónak 87 százalékát vetették el. Szójából 7800 hektáron került földbe a mag.
Szabó Péter, a Nagykanizsai Erdészet kerületvezető erdésze képviselheti a Zalaerdőt az országos döntőben.
Cseresnyés Péter szerint a nyelv ápolása, s így a kétnyelvű utcanévtáblák kihelyezése az identitás megőrzését szolgálja.
Az első világháborúban Magyarországért hősi halált halt szepetnekiek emlékművén 52 név szerepel, hét egykori helyi katona pedig a legénységi állomány számára elérhető legmagasabb elismerést, a vitézi címet is kiérdemelte.
Disznótorral, kulturális programokkal, kézműves termékek vásárával és termelői piaccal egybekötött tavaszi vigadalmat tartottak a hétvégén Murarátkán.
231,3 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a község a Széchenyi 2020 program keretéből.
Új járda, új gépjármű a Polgárőrségnek, új kerékpárok a közösségnek. Murakeresztúr egy nap lefolyása alatt háromszor is ünnepelt.
A szociális szolgáltatásokat is nyújtó, újonnan épült letenyei intézményben egyszerre 28 embernek tudnak nappali ellátást biztosítani.