(Fotók: Gergely Szilárd)
Felavatták a teljesen felújított becsehelyi háziorvosi rendelőt, valamint a gyerekek által már szeptemberben birtokba vett bölcsődét.
Németh Géza polgármester elmondta: a Magyar Falu Program 30 millió forintos támogatásán túl csaknem 3 millió forintot a helyi önkormányzat is hozzátett a felújítási munkálatok költségeihez.
– A háziorvosi rendelő a magyar kormány támogatásával újult meg. Ennek révén szinte teljesen felújítottuk az épületet, mondhatni, csak a falak maradtak ugyanazok – de azok sem mindenütt. A felújításnál szempont volt, hogy a mai kor igényeinek és elvárásainak maximálisan megfeleljen a rendelő.
A polgármester hozzátette: a háziorvossal legalább hat évre megállapodtak, hogy elkötelezi magát a feladatellátásra. Dr. Horváth Tibor jelenleg az önkormányzat alkalmazásában dolgozik, és rendelkezésére áll a falu által öt évvel ezelőtt épített szolgálati lakás is.
Az új bölcsőde építésére 96 millió forintot nyert Becsehely a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program részeként, amit az önkormányzat 18 millió forinttal egészített ki, az építési árak emelkedése és a speciális igények miatt. Ám a napokban ezt a pénzt is visszakapta a falu. A tervek szerint tavasszal már a második csoport is elindul az intézményben.
Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő hangsúlyozta: amint 2010-ben a kormány rendbe tette az ország gazdaságát, elkezdődhetett a vidék fejlesztése. Dél-Zalában az elmúlt években 3 milliárd forintot fordítottak a lélekmegtartó erőt is segítő fejlesztésekre, a Magyar Falu Programnak köszönhetően.
– Ahhoz, hogy a fiatalok ne csak a város felé induljanak meg, és ne csak a városban képzeljék el a jövőjüket, nagyon fontos volt, hogy erősítsük a falvak lélekmegtartó képességét. Erre kiválóan alkalmas a Magyar Falu Program, amelynek a segítségével a falvakban intézmények, utak, járdák, óvodák, bölcsődék és orvosi rendelők újulhattak meg, ez pedig tovább erősítette a helyiek kötődését az otthonukhoz. Ha az ország egészét nézzük, több száz milliárd forintról beszélünk, de a választókerületemhez tartozó 81 kistelepülésen is több mint 3 milliárd forintot sikerült felhasználni fejlesztésekre. A Magyar Falu Program mellett természetesen egy új fejlesztés- és vidékpolitika eredményeként az uniós forrásokból is külön források jutottak a vidéknek.
A politikus hozzátette: ezeket a forrásokat a megyei közgyűlések koordinálják, de a települések fejlesztését szolgálják még a Belügyminisztérium vagy a Vidékfejlesztési Program pályázatai is.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.
A programot egy régi lakodalmakat bemutató kiállítás is színesítette a kultúrházban.
Az önkormányzati ciklus alatt közel 200 millió forint támogatás érkezett a településre.
A „miseút” a település két részét köti össze, az egyik falurészből ezen a járdán át közelítik meg a helyiek a templomot.
Jelentősen javítja a közlekedési feltételeket az újonnan elkészült járda.
A beruházásösztönzési stratégia fókuszában a délnyugati térség.
Több mint 100 millió forintot fordított a miháldi önkormányzat a külterületi utak állagmegóvására, felújítására.
Lassan húsz éve, hogy életre hívták az akkor még borfesztivált Tótszentmártonban.