(Illusztráció, fotó: MTI/Varga György)
Két órát is várakozhatnak azok, akik az autópálya-átkelőn szeretnének bejutni Horvátországba, de a közútin is félórás lehet a várakozási idő, tájékoztat a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság. Takács Tivadar szóvivő elmondta: a torlódás azért alakul(t) ki a két letenyei határátkelőn, mert a horvát határőrök, a járványügyi biztonsági intézkedések részeként, mindenkit regisztrálnak, aki az országba belép. A rendőrség továbbra is azt tanácsolja a turistáknak, hogy indulás előtt töltsék ki az interneten elérhető regisztrációs ívet, amit elég a határőröknek bemutatni. A torlódás elkerülése érdekében pedig érdemes a letenyei közúti átkelőt választani, vagy Szlovénia felé kerülni.
A baleset az M7-es autópálya 189-es kilométerszelvényében, a Budapest felé vezető oldalon történt.
Ötféle illegális anyagot találtak a rendőrök egy drogterjesztő autójában Keszthelyen.
A balesetben senki nem sérült meg, a jármű azonban megrongálódott. A Nagykanizsai Járási Ügyészség vádat emelt a férfival szemben.
Rendőrökre támadt a hatvanas éveiben járó férfi.
Mintegy kétszáz négyzetméteren kapott lángra a száraz aljnövényzet vasárnap kora délután Fityeházon, a Kossuth út mellett.
Nagy erőkkel keresik Zalában a 64 éves Tatár Zoltánt
Vádat emeltek az elkövető, egy pákai férfi ellen.
A horgász azonnal a nyomukba eredt, utolérte a két fiatalt, és visszaszerezte ellopott eszközeit.
A felsőpáhoki férfit a rendőrök előállították és garázdaság gyanúja miatt hallgatták ki.
A felvételen a nyári táj, a tűz nyomai és a magasban repülő gólyák együtt jelennek meg – egy olyan kép, amely egyszerre mutatja meg a természet szépségét és a kánikulában kialakuló veszélyeket.
Egy 53 éves kerékpáros azért támadt rá egy 17 éves autóvezetőre, mert a fiatal dudálással jelezte előzési szándékát.
A tartós kánikulában már néhány óra is komoly kiszáradást, rosszullétet vagy hőgutát okozhat, ezért ha valaki zavartan viselkedik, vagy bajba jutott személyt látunk, érdemes haladéktalanul segítséget kérni.
A mentés során a tűzoltók két darab dugólétrát és egy úgynevezett hármas hurkot alkalmaztak, amelyet az ilyen jellegű állatmentéseknél is biztonságosan lehet használni.
Sokan még mindig abban a tévhitben élnek, hogy egy váratlan ütközésnél erősen meg tudják támasztani magukat kézzel vagy lábbal.
A történtek után Ledniczky Miklósné polgármester mondott köszönetet mindazoknak, akik részt vettek a mentésben.
Hőség és alkohol: egymást érik az ittas sofőrök Zala útjain – több baleset is történt az elmúlt napokban.