Landau Erzsi és Moholy-Nagy László. Állítólag csak barátság volt köztük (A képek forrása: https://www.kieselbach.hu/ és https://www.behance.net/)
Moholy-Nagy László születésének 125. évfordulója alkalmából a világhírű magyar képzőművész, fotográfus eddig publikálatlan leveleit jelentette meg a Mai Manó Ház.
A világszerte a Bauhaus egyik fontos alakjaként tisztelt Moholy-Nagy László most közzétett leveleit 1921 és 1925 között írta és mostanáig sehol sem jelenhettek meg. Az anyag Silard Isaak svájci műgyűjtő tulajdonában van, aki döntésével lehetővé tette, hogy Németh György kutatásának eredményeivel együtt a magyar közönség is megismerhesse ezeket a dokumentumokat, közölte az MTI-vel a Mai Manó Ház.
Az intézmény blogján publikált leveleket Moholy-Nagy László Landau Erzsinek, a magyar származású, de életének nagy részében főleg Párizsban, Ergy Landau néven alkotó fotográfusnak írta.
Moholy-Nagy László és Landau Erzsi kapcsolatát máig sok találgatás övezi.
Néhány fotótörténész szerint barátság volt közöttük, mások viszont azt állítják, hogy kapcsolatuk jóval több volt ennél. Többen is úgy tartják, hogy Landau Erzsi mutathatta meg Moholy-Nagynak a fényképezés alapjait, míg más kutatók szerint a fotótechnika használatára első felesége, Lucia tanította meg 1922-ben.
Moholy-Nagy László 1921. december 19-én kelt lapja, Landau Erzsinek címezve. Ilyen volt a világhírű művész kézírása (A kép forrása: https://maimanohaz.blog.hu/)
Ezekre a kérdésekre a blogbejegyzésben olvasható levelek sem adnak egyértelmű választ, de a levelek azt mutatják, hogy Moholy-Nagy és Landau kapcsolata mély, szoros barátság lehetett, bár az egyik levélben van utalás arra, hogy talán valóban több volt közöttük ennél.
A Németh György által jegyzett poszt Moholy-Nagy László hat levelét mutatja be, melyeket a művész 1921 decembere és 1925 júniusa között küldött el Landau Erzsinek Budapestre és Párizsba.
(Forrás: MTI)
Zárul a Szegénység és gazdagság kontrasztja című Sass-Brunner Kiállítás.
Távozásával nagy formátumú művészt veszített a magyar kultúra.
A grandiózus történelmi sorozat a Nemzeti Filmintézet támogatásával készült.
Egész életét a városnak szentelte
A TehetségPaletta Program mentorálással, bemutatkozási lehetőségekkel és szakmai támogatással segíti a művészeti ágak képviselőit.
Eszteregnyén a magyar kultúra napjához kötődően „A tánc a lábak költészete” címmel adott koncertet a Bojtár népzenei együttes.
Balázs-napi dalostalálkozót rendeztek Zalaszentbalázson.
Ritka festmények, reklámplakátok és Kisfaludi Strobl-alkotások is láthatók lesznek Zalában.
A fesztivál programja is ismert már, sztárfellépők egész sorával találkozhat a közönség.
Elismerésben részesültek az Árvácska dalkör férfi tagjai.
A fejlesztés a Zala vármegyei kistelepülési szolgáltató rendszer támogatásával valósult meg.