Piac a kertben Nagykanizsán. (A kép forrása: https://www.facebook.com/termeloi.nagykanizsa/)
Nagykanizsai és újudvari is szerepel a legjobb zalai termelői piacokat bemutató listán. A TOP 5-be bekerült kanizsai Piac a kertben mindössze pár hét alatt lopta be magát a helyiek szívébe, a Dél-Zala Kincsei Termelői Piac viszont már 2019 szeptembere óta működik.
A szeretunkzala.hu összeállításában a legjobb, kizárólag helyi minőségi termékeket árusító termelői piacokat vette górcső alá. A listán helyet kapott a nagykanizsai Csónakázó-tó közelében, az egyik étterem szomszédságában található Piac a kertben, amely hétről hétre megújuló és egyre bővülő termékpalettával várja a helyieket. A friss gyümölcsöktől kezdve a házi sajtokon és a kovászos kenyereken át a hazai mézekig számtalan finomságot találni itt péntekenként 15 és 19 óra között.
A másik favorit az újudvari Dél-Zala Kincsei Termelői Piac, amely kicsit ritkábban, minden hónap harmadik szombatján tárja ki a kapuit. A népszerű piacon elsősorban a Muraföldén élő és dolgozó őstermelő gazdák és kézművesek portékái közül lehet válogatni. A cikk írója szerint: „Ha ellátogatsz az újvudari piacra, biztosan olyan gyümölcsöt vagy zöldséget kapsz, ami aznap reggel még a muraföldi kis falvak valamely kertjét díszítette.” Kell-e ennél jobb hívószó?
Újudvaron minden van, mi szem-szájnak ingere (A kép forrása: https://www.facebook.com/Ujudvar/)
A TOP 5-ben találjuk még a gyenesdiási Első Balatoni Hal- és Termelői Piacot, a Hévízi Termelői Piacot, valamint a szécsiszigeti Kerka Piacot, amely szintén „új versenyzőnek" számít.
Az országban egyébként jelenleg mintegy 300 termelői piac működik – két és félszer több, mint 2012-ben, amikor a számuk még a 120-at sem érte el. A kormány még 2012-ben határozta meg jogszabályi keretek közt, mi is számít termelői piacnak. Az intézkedés célja az volt, hogy a vidék – a saját erőforrásaira támaszkodva – megőrizze gazdasági potenciálját és vonzerejét, az ott élők és a befektetők számára egyaránt. Ezeken a helyeken, amelyek a kereskedelmi piacokhoz képest könnyített feltételek mellett üzemelnek, kizárólag kistermelők értékesíthetik a saját gazdaságukból származő termékeiket.
A helyi termelői piacok egyre népszerűbbek a vásárlók körében, elsősorban a „Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan!” szemlélet terjedésének köszönhetően, valamint azért, mert az embereknek fontosabb lett, hogy egészségesen és tudatosabban táplálkozzanak, tisztában legyenek például a megvásárolt élelmiszerek eredetével. A kis piacok, vásárterek fejlődéséhez az uniós támogatású Vidékfejlesztési Program is hozzájárul.
Az idősek világnapja alkalmából tartottak ünnepséget.
Falunapot tartottak Murakeresztúron szombaton, a program keretében több esemény is zajlott.
A település időskorú lakóinak szerveztek ünnepséget szombaton Iklódbördőcén.
Zalaszentbalázs lakóinak közel egy évtizedes igénye valósult meg azzal, hogy a közelmúltban gyalogátkelőhely épült a települést kettészelő 74-es úton.
A rendezvény a korábbi, hagyományos szüreti felvonulásból nőtte ki magát.
Büszke lehet a dél-zalai település, hogy folyamatosan gyarapodik.
Őszi színek - őszi ízek elnevezésű közösségi program volt Puszteszentlászlón.
Szécsisziget, Páka, Csömödér és Iklódbördőce látnivalóit és a környék természeti kincseit fedezhetik fel az érdeklődők egy Lentiből induló kerékpártúra során október első napján.
Turisztikai célokat is szolgál a vasúti fejlesztés Csömödéren.
Bár még élvezhetjük a napsütést, de már rövidebbek a nappalok és a hétvégére az előrejelzés hűvösebb időt és esőt ígér.
Az értéktár alakításában, feltöltésében bárki részt vehet.
Közel félmilliárd forint jutott erre a szakaszra.