A verseny előtti eligazítást követően hagyományosan elénekelték a diákok a Szép Zalában születtem kezdetű népdalt
Nemrég 13. alkalommal szervezte meg a Magyar Földrajzi Társaság Zalai Osztálya hagyományosan Iklódbördőce és Szécsisziget térségében „A Hód Napja” túrát és természetjáró akadályversenyt.
A versenyre 42 csapat nevezett az egykori Zala vármegyéből, érkeztek Nagykanizsa, Zalaegerszeg, Keszthely, Lenti térségéből és Lendváról, illetve a vármegyehatárokon túlról, Ajkáról is.
A Hód-napi akadályverseny során a diákoknak 8 állomáson kellett különféle feladatokat teljesíteniük, a témák közt szerepelt a Cserta- és a Kerka-völgy természeti értékei, Göcsej, Őrség és Hetés természeti és épített öröksége, hagyományai, népdalai, nyelvjárása, illetve a trianoni évforduló kapcsán is kaptak kérdéseket, és kalandosan még egy régi hídon is át kellett jutniuk útközben.
Az eredményhirdetést a térség egyik kedvelt kirándulópontján, a Mároki-kápolnánál tartották. A versenyt az általános iskolások közt a Réti sasok csapata nyerte a Muraszemenyei Általános Iskolából, a középiskolások közt a Magoncok végeztek az első helyen a zalaegerszegi Mindszenty József Általános Iskola és Gimnáziumból.
Az idősek világnapja alkalmából tartottak ünnepséget.
Falunapot tartottak Murakeresztúron szombaton, a program keretében több esemény is zajlott.
A település időskorú lakóinak szerveztek ünnepséget szombaton Iklódbördőcén.
Zalaszentbalázs lakóinak közel egy évtizedes igénye valósult meg azzal, hogy a közelmúltban gyalogátkelőhely épült a települést kettészelő 74-es úton.
A rendezvény a korábbi, hagyományos szüreti felvonulásból nőtte ki magát.
Büszke lehet a dél-zalai település, hogy folyamatosan gyarapodik.
Őszi színek - őszi ízek elnevezésű közösségi program volt Puszteszentlászlón.
Szécsisziget, Páka, Csömödér és Iklódbördőce látnivalóit és a környék természeti kincseit fedezhetik fel az érdeklődők egy Lentiből induló kerékpártúra során október első napján.
Turisztikai célokat is szolgál a vasúti fejlesztés Csömödéren.
Bár még élvezhetjük a napsütést, de már rövidebbek a nappalok és a hétvégére az előrejelzés hűvösebb időt és esőt ígér.
Az értéktár alakításában, feltöltésében bárki részt vehet.
Közel félmilliárd forint jutott erre a szakaszra.