(Fotó: Facebook/Szijjártó Péter)
Szeptemberben és októberben a Gazprom a hosszútávú szerződésben rögzített mennyiségen felül naponta maximum 5,8 millió köbméterrel több földgázt szállít Magyarországra Szerbián keresztül - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán.
Szijjártó Péter Prágából, az EU-tagországok külügyminisztereinek informális találkozójának szünetében bejelentkezve közölte:
augusztusban a hosszútávú szerződésen felüli plusz gázszállítás maximális mértéke 2,6 millió köbméter volt, ezt emelik szeptember elsejétől napi maximum 5,8 millió köbméterre.
Egyúttal jelezte, hogy Magyarország az erről szóló szerződést aláírta az orosz gázipari vállalattal. A magyar diplomácia vezetője közölte azt is, hogy a plusz földgázmennyiségek szállítása „technikai, technológiai kérdésektől” függ.
A megemelt mennyiség is hozzájárul Magyarország energiaellátásának biztonságához, és ahhoz, hogy az országban ne kelljen korlátozásokat bevezetni földgázhiány miatt – hangsúlyozta, kiemelve, hogy lesz elegendő földgáz Magyarországon.
Szijjártó Péter elmondta:
Magyarország jól áll a gáztározók töltöttségét illetően, azok több mint fogyasztásarányosan 36,5 százalékon állnak, szemben az uniós országok 21,5 százalékos átlagával.
A tárcavezető a magyar kormány céljának nevezte a maximális energiabiztonság elérését, továbbá azt, hogy a földgáz hiánya ne okozzon gazdasági nehézségeket.
Ezért döntött a kabinet a leszerződött mértékeken felüli földgázmennyiség beszerzéséről – idézte fel Szijjártó Péter, jelezve, hogy Magyarország földrajzi elhelyezkedéséből, a csővezetékek helyzetéből fakadóan az ország energiaellátásának biztosítása „lehetetlen, fizikailag kizárt” az orosz gázforrások használata és számításba vétele nélkül.
A külügyminiszteri informális találkozó – megfogalmazása szerint – „zűrzavaros, káoszos” részeire kitérve beszámolt arról, hogy általános érvényű vízumtilalom nem lép életbe orosz állampolgárokkal szemben. Több tagország is felszólalt ez ellen, „így tettem én magam is” – mondta. Hozzáfűzte: ugyanakkor az EU fel fogja mondani a vízumkönnyítési megállapodást Oroszországgal, a döntéshez elegendő a tagországok minősített többsége.
(Forrás: hirado.hu)
A rendelet egyelőre nem jelent közvetlen áremelést a benzinkutakon, de azt mutatja, hogy a kormány már a védett árak utáni időszakra is készülhet.
Az Európai Bizottság friss országspecifikus ajánláscsomagja több olyan javaslatot is tartalmaz, amelyek a magyarok millióinak mindennapjait érinthetik.
A Magyar Fürdőszövetség elnöke szerint a termálvíz nem csupán gazdasági erőforrás, hanem olyan nemzeti kincs, amelynek megőrzése és felelős hasznosítása közös feladat.
Mit tervez a Tisza a képviselő-testületekkel és a polgármesterekkel? Cser-Palkovics kevesebb fizetéssel is marad.
Sulyok Tamás köztársasági elnöknél járt a miniszterelnök, tüntetők zavarták meg a sajtótájékoztatót a Sándor-palotánál.
A cél annak kifejezése, hogy minden magyar emberért – éljen bárhol a világon – elhangozzon legalább egy imádság.
A köztársasági elnök szerint az államfői intézmény működését érintő viták alkotmányos keretben rendezhetők.
Ma van a nemzeti oldal meghatározó politikusának születésnapja, aki a rendszerváltás óta megszakítás nélkül jelen van a közéletben.
A magyar hősök emléknapja egyszerre történelmi hagyomány, jogi emlékezet és közösségi tiszteletadás – egy nap, amikor az ország csendben hajt fejet mindazok előtt, akik a hazáért adták életüket.
Szerinte fontos tisztázni, hogy a párt valóban a demokratikus önkormányzatiság fenntartásában érdekelt-e.
Most az életéért küzd az ötéves kisfiú, segítsünk neki!
Bencsik András: Orbán Viktorra vár a feladat. Alkalmas és képes a patrióta mozgalom megszervezésére. A patrióták kedvenc szóhasználatával: Viktorra várunk.
A Lex Orbán a parlament előtt: heves vita kíséri a Tisza alkotmánymódosítását.
A civil ellenállás mentette meg az Alaptörvény keresztényvédelmi passzusát.
A jogász szerint problémát jelenthet, hogy a szabályozás visszamenőleges hatállyal venné figyelembe a korábbi ciklusokat, ami sértheti a jogbiztonság elvét.