Murafölde - 2021. augusztus 24., Kedd
#Kisrécse #Murafölde #generációk #gasztronómia

Generációk találkozója

Generációk találkozója

(Fotók: Gergely Szilárd)

Együtt ünnepelt Kisrécse apraja-nagyja: a településen szombaton tartották a generációk találkozóját.

Ugrálóvár, arcfestés, rajzverseny és mesekörhinta is várta a gyerekeket szombaton, de a felnőttek sem maradtak programok nélkül. A főzőversenyre tucatnyi csapat jelentkezett.

– Már régen megfogalmazódott bennünk egy olyan programnak a gondolata, amely a településünk valamennyi generációját megszólítja, a gyerekektől a nagyszülőkig. Örömmel jelentem: sikerrel jártunk, hiszen az alig 200 lelkes kis községünk 11 csapatot verbuvált össze a főzőversenyre – mondta el kérdésünkre Kisrécse polgármestere, Tóth Lucia Krisztina. – Emellett sütiversenyt is hirdettünk, és a hagyományokhoz híven bemutatjuk Kisrécse idei, ezúttal Kinder Bueno ízű tortáját.

A gasztronómia mellett a kultúrára is nagy hangsúlyt fektettek a szervezők, akik kiállítást rendeztek Eiter István amatőr fotós Kis-Balatont bemutató képeiből. A tárlat igazi összefogás eredményeként jött létre, hiszen a fotók Balatonmagyaródról érkeztek, az állvány pedig Zalaújlakról. „Mi, szomszédos településvezetők nagyon összetartóak vagyunk, segítünk egymásnak, amiben tudunk”, kommentálta Tóth Lucia Krisztina.

Szintén az összefogás erejére világított rá Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő.

– Ma már a harmadik falunapon vagyok, Kisrécsén, és örömmel tapasztalom azt, hogy teljesen mindegy, mekkora településről van szó, hiszen nemcsak az itt élők vesznek részt az ilyen és ehhez hasonló közösségi ünnepeken, hanem a „szomszédból” vagy akár távolabbról is érkeznek vendégek. Sőt, nemcsak a barátok jönnek el, hanem mindegyik településen ott vannak, voltak a szomszédos községek polgármesterei is, hogy együtt ünnepeljenek. Az ünneplésen túl ezek a polgármesterek napi kapcsolatban vannak, és megbeszélik egymással a gondjaikat, valamint ötleteket, tapasztalatot cserélnek. Ennek is köszönhető, hogy ezek a falvak az utóbbi időben szinte egyformán fejlődtek. Hála Istennek, a fejlesztések végén pedig együtt ünnepelhetnek – mutatott rá a politikus.

A kisrécsei generációs találkozón többek között a Pacsirták nevű formáció gondoskodott a jó hangulatról. A koronavírus-járványra való tekintettel pedig a Vöröskereszt tartott bemutatót a vírus elleni védekezés lehetséges módjairól.

Képgaléria


Még érdekes lehet ...


2022. augusztus 11., Csütörtök

Rekordszámú résztvevő volt a Szapáry Nap főzőversenyén

34 csapat jelentkezett, a helyiek mellett Zalaegerszegről, Szentesről, Lovásziból, Rigyácról is érkeztek versenyzők.


2022. augusztus 09., Kedd

Szőlészeti-borászati szakmai napot rendeztek Rigyácon

A résztvevőknek a zalai, illetve a Lendva-Csente borvidék is bemutatkozott, az előadások között pedig szó volt a bor- és gasztroturizmusról is.


2022. augusztus 01., Hétfő

Újra rétesfesztivál Tótszerdahelyen

Az idei menüben a rétesek mellett volt marhapörkölt nokedlivel és halászlé is.


A legkisebbeket is köszöntötték a sormási falunapon

A rendezvény egyik legfontosabb célja idén is a közösségépítés volt. 


2022. július 31., Vasárnap

Kisfilm készült Dél-Zala természeti értékeiről

Másfél éven keresztül forgott a kamera a dél-zalai régióban és a Mura-Dráva-Duna Bioszféra-rezervátumban.


2022. július 27., Szerda

Út utakon Rigyácon

Két felújított útszakaszt adtak át a dél-zalai településen.


2022. július 25., Hétfő

Családi napot rendeztek Magyarszentmiklóson

Az eseményen minden korosztály megtalálta a számára önfeledt kikapcsolódást és tartalmas szórakozást ígérő programot.


2022. július 23., Szombat

Tótszentmárton is ünnepelt

A tavaly felavatott termelői piacon tartották a tótszentmártoni Prósza-, Bor- és Tambura Fesztivált


2022. július 15., Péntek

Decrett József emlékérmet kapott a Zalaerdő kerületvezető erdésze

Primusa József az elismerést a 152. Vándorgyűlésen, Gödöllőn vette át.


2022. július 12., Kedd

Kultúra és mesterségek

Roma kulturális napot szerveztek a minap Murarátkán, ahol régi roma mesterségeket bemutató kiállítás is nyílt.


Átadtak egy felújított járdaszakaszt és egy határőr emlékművet Molnáriban

A Belügyminisztérium támogatásával megvalósuló beruházáson kívül számos más fejlesztés is történt a faluban a közelmúltban.


2022. július 11., Hétfő

A rozmaring vitte a prímet

Szörpversenyt tartottak a galamboki termelői piacon.

+