Murafölde - 2021. augusztus 24., Kedd
#Kisrécse #Murafölde #generációk #gasztronómia

Generációk találkozója

Generációk találkozója

(Fotók: Gergely Szilárd)

Együtt ünnepelt Kisrécse apraja-nagyja: a településen szombaton tartották a generációk találkozóját.

Ugrálóvár, arcfestés, rajzverseny és mesekörhinta is várta a gyerekeket szombaton, de a felnőttek sem maradtak programok nélkül. A főzőversenyre tucatnyi csapat jelentkezett.

– Már régen megfogalmazódott bennünk egy olyan programnak a gondolata, amely a településünk valamennyi generációját megszólítja, a gyerekektől a nagyszülőkig. Örömmel jelentem: sikerrel jártunk, hiszen az alig 200 lelkes kis községünk 11 csapatot verbuvált össze a főzőversenyre – mondta el kérdésünkre Kisrécse polgármestere, Tóth Lucia Krisztina. – Emellett sütiversenyt is hirdettünk, és a hagyományokhoz híven bemutatjuk Kisrécse idei, ezúttal Kinder Bueno ízű tortáját.

A gasztronómia mellett a kultúrára is nagy hangsúlyt fektettek a szervezők, akik kiállítást rendeztek Eiter István amatőr fotós Kis-Balatont bemutató képeiből. A tárlat igazi összefogás eredményeként jött létre, hiszen a fotók Balatonmagyaródról érkeztek, az állvány pedig Zalaújlakról. „Mi, szomszédos településvezetők nagyon összetartóak vagyunk, segítünk egymásnak, amiben tudunk”, kommentálta Tóth Lucia Krisztina.

Szintén az összefogás erejére világított rá Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő.

– Ma már a harmadik falunapon vagyok, Kisrécsén, és örömmel tapasztalom azt, hogy teljesen mindegy, mekkora településről van szó, hiszen nemcsak az itt élők vesznek részt az ilyen és ehhez hasonló közösségi ünnepeken, hanem a „szomszédból” vagy akár távolabbról is érkeznek vendégek. Sőt, nemcsak a barátok jönnek el, hanem mindegyik településen ott vannak, voltak a szomszédos községek polgármesterei is, hogy együtt ünnepeljenek. Az ünneplésen túl ezek a polgármesterek napi kapcsolatban vannak, és megbeszélik egymással a gondjaikat, valamint ötleteket, tapasztalatot cserélnek. Ennek is köszönhető, hogy ezek a falvak az utóbbi időben szinte egyformán fejlődtek. Hála Istennek, a fejlesztések végén pedig együtt ünnepelhetnek – mutatott rá a politikus.

A kisrécsei generációs találkozón többek között a Pacsirták nevű formáció gondoskodott a jó hangulatról. A koronavírus-járványra való tekintettel pedig a Vöröskereszt tartott bemutatót a vírus elleni védekezés lehetséges módjairól.

Képgaléria


Még érdekes lehet ...


2023. január 31., Kedd

Bel- és külterületi utakat is felújítottak Pákán

A község több mint 100 millió forintot költhetett a célra.


2023. január 29., Vasárnap

Magasítják és kiegészítik az árvízvédelmi töltést Kerkaszentkirályon

A település belterületének védelmét szolgáló munkálatokra csaknem 175 millió forintot fordíthat az önkormányzat.


Hegyi út újult meg Bánokszentgyörgyön

Az önkormányzat csaknem 19 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott a beruházáshoz.


2023. január 25., Szerda

2023. január 23., Hétfő

Járda- és kemenceavatót, valamint hagyományőrző disznótort is tartottak Dobriban

Lépésről lépésre halad előre a település, tavaly tartották a megújított kultúrház avatóját, most pedig több ok is van az ünneplésre.


2023. január 01., Vasárnap

Mától nem kell megállni a magyar-horvát határon

A két ország ez alkalomból szervezett hivatalos ünnepségét Letenyénél tartották.


2022. december 28., Szerda

Okos karácsony Surdon

Csak a szennyvízvezeték lefektetése után aszfaltoztak le 3 útszakaszt a településen.


2022. december 23., Péntek

Horgászok, figyelem!

Két tavon is horgászati tilalom lép életbe december 24-én.


2022. december 20., Kedd

Évzáró haltelepítés a Kistolmácsi-víztározón

A tó halállománya 1000 kilogramm méretes, 1,5 kilogramm átlagsúlyú ponttyal és 250 kilogramm vegyes keszeggel gazdagodott.


2022. december 14., Szerda

Jövő héten kezdődik a Molnári-Murakeresztúr-Őrtilos kerékpárút építése

A beruházás várhatóan 2023 végére fejeződik be. 


2022. december 13., Kedd

Idősek karácsonyát tartottak Murarátkán

Az ehhez hasonló ünnepségeket az elmúlt években a világjárvány miatt el kellett halasztani.

+