Orbán Viktor beszédet mond a Széchenyi Kártya Program fennállásának 20. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen (Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán)
Több mint kétszeresére nő jövőre a Széchenyi Kártya Program támogatása az ideihez képest – jelentette be Orbán Viktor. A miniszterelnök a kártya fennállásának huszadik évfordulóján tartott rendezvényen arról beszélt: a következő évben 290 milliárd forinttal támogatják a programot, az idei 130 milliárd után. A Széchenyi Kártya hitelkonstrukcióját az elmúlt két évtizedben 600 ezer magyar cég vette igénybe és a programban jelenleg is percenként 30 millió forint hitelt igényelnek a mikro-, kis- és középvállalkozások.
2002 óta 600 ezer vállalkozás élt a Széchenyi Kártya kínálta kedvezményes kamatozású kölcsönök lehetőségével. A mikro-, kis- és középvállakozásokat támogató hitelkártya ötletét a négy éve elhunyt Demján Sándor nagyvállalkozó vetette fel az első Orbán-kormány idején, még 2001-ben.
A Széchenyi Kártya a gazdaság és a politika sikeres együttműködését mutatja, azt, hogy a termék nehéz időkben bizonyította válság- és időtállóságát – emelte ki a hiteleket koordináló KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója a program fennállásának 20 éves évfordulójára rendezett ünnepségen. Krisán László hangsúlyozta: Naponta ötszáz vállalkozás szeretne a Széchenyi Kártya Programban hitelhez jutni.
„Óránként közel 2 milliárd forintot igényelnek, ez percenként több, mint 30 millió forint. Tehát amíg én elmondom a 10 perces beszédemet 300 millió fog kikerülni a gazdaság vérkeringésébe” – mondta a vezérigazgató.
Eppel János, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének elnöke – utalva Széchenyi Kártya többféle hitelkonstrukciójára – azt mondta: a program, gyorsan, rugalmasan, valós problémákra, valós megoldásokat kínál.
Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke hangsúlyozta, a Széchenyi Kártya együttműködésen alapuló termék, kritikus időszakban segítette a kkv-k hitelezését, fennállása óta egyre nagyobb hányadot tölt be a kkv-k hitelezésében. Hozzátette, a Széchenyi Kártya együtt lélegzik a gazdasággal, ami ott történik, arra a kártya azonnal célzott programokkal reagál.
„Következő évben a magyar költségvetés ezt a program csomagot 290 milliárd forinttal fogja támogatni” – mondta Orbán Viktor miniszterelnök.
Jövőre az idei 130 milliárd forintról 290 milliárd forintra emeli az állam a Széchenyi Kártya Program támogatását – erről beszélt Orbán Viktor. A miniszterelnök kitért arra: emellett még 220 milliárd forintot adnak a kis- és közepes vállalkozásoknak, amelyek az energiaintenzív kategóriába esnek, továbbá gyármentő programot hirdetnek meg.
„Nehéz év áll előttünk az a döntés is születhetett volna, hogy tekintettel a helyzetre, nem invesztálunk ekkora összeget a Széchenyi Kártya rendszer támogatásába, e mögé is lehetett volna felsorakoztatni érveket szép számmal de nem ezt tettük, hanem azt döntöttük, hogy egy válságos év van előttünk és több mint kétszeresére növeljük azt a támogatást 130 milliárdról 290 milliárd forintra amit a Széchenyi kártya rendszer mögé a magyar kis és közepes vállalkozások megtámogatása érdekében odatesz a magyar kormány” – mondta a kormányfő.
Orbán Viktor arról is beszélt: nem hiszi, hogy a piac szent és sérthetetlen, megvannak a törvényei, de nem érinthetetlen és igenis kellhet az állami beavatkozás. Azt mondta, olyan év előtt állunk, amikor erős, kellő időben és helyesen cselekvő állam nélkül a magyar gazdaság nem lesz sikeres.
(Forrás: hirado.hu)
Ma van a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapja.
A fejlesztés nem csupán az egyesület, hanem az egész település számára jelentős mérföldkő.
Nagykanizsán is sokan ismerték, hiszen pályafutása elején a Jézus Szíve Plébánián szolgált.
2025. július 1-jéig nem emelhetnek árat a nagy telekommunikációs szolgáltatók
Kézműves fagyi, balatoni hangulat, de mélyebbre kell nyúlni a pénztárcában.
Az intézkedés célja, hogy a legidősebb korosztály számára még könnyebben és gyorsabban elérhetővé váljon a Gondosóra által nyújtott támogatás.
Szerkezetkész az első magyar űripari gyártóközpont – írja a Magyar Építők.
A testület egyebek mellett a Magyar Építészetről szóló törvényről és annak az építésigazgatásra gyakorolt hatásairól kapott tájékoztatást.
Jelentős kormányzati bejelentések a kormányinfón.
Előremutató megoldásoknak kívántak teret adni.
A megkérdezettek 46 százaléka a kormányfőt tartja a legalkalmasabbnak a miniszterelnöki posztra.
Már minden balatoni szálláshelyre kötelező a minősítés és ez mindenkinek előnyös.