Sport - 2023. június 12., Hétfő
#Zala Megyei Asztalitenisz Szövetség #Nagykanizsa #TOP-12 bajnokság #sport #asztalitenisz

A kanizsaiak a B döntőben jutottak szóhoz

A képen: Muczárt Dorka, Kele Virág, Kovács Tibor, Köteles Attila, László Attila, Balogh Imre, Orbán Flóra, Szabó Krisztián (Fotó: Zalakocka)

Nagykanizsán a Bolyai Általános Iskolában rendezte a Zala Megyei Asztalitenisz Szövetség Zala Vármegye 2023. évi TOP-12 bajnokságát a megyei bajnokságban játszók részére.

A 12 legjobb játékos a TOP-12 „A” mezőnyében, a 13-24. meghívott játékos a TOP-12 „B” mezőnyében indult. Az „A” és „B” mezőnyben is a 12 játékost két hatos csoportba osztották, ahol körmérkőzés során döntötték el a helyezéseket. A csoportok első két helyezettje játszott a döntőbe jutásért, a többiek az 5-12. helyért. Az „A” mezőnyben Orbán Flóra és Szabó Krisztián lett a csoportgyőztes. A döntőbe jutásért Orbán Flóra Kovács Tiborral, Szabó Krisztián László Attilával játszott. Érdekesség, hogy végül mindkét csoportgyőztes kikapott és a döntőt a két cserszegtomaji játékos játszotta. A döntőt Kovács Tibor nyerte klubtársa, László Attila előtt. A két cserszegtomaji játékos döntőbe jutása meglepetés volt, de mindketten megérdemelten jutottak a döntőbe.

Eredmények:

TOP-12 „A”:  1. Kovács Tibor, 2. László Attila (mindketten Cserszegtomaj), 3. Szabó Krisztián (EVO ASE Zalaegerszeg), 4. Orbán Flóra, 5. Szarka Sándor (mindketten Kanizsa Sörgyár SE).

TOP-12 „B” : 1. Köteles Attila, 2. Balogh Imre, 3. Kele Virág, 4. Muczárt Dorka, 5. Varga Dominik (mindketten Sörgyár).